Witam wszystkich odwiedzających mojego bloga. Moje imię Mariusz, mój znak to SQ9MES. Mieszkam w Olkuszu.
Krótkofalarstwem zajmuję się hobbystycznie, na pasmach pracuje głównie na VHF/UHF/SHF, oraz poprzez amatorskie satelity.
Zaliczone i potwierdzone mam wszystkie aktywne satelity, we wszystkich modach. Sprzęt którego obecnie używam to Icom 820h, Yaesu 857d oraz Alinco DJ-G7.
Moim następnym celem, a jak na razie marzeniem są również łączności EME.
Moje wideo można obejrzeć na kanale:
http://vimeo.com/sq9mesniedziela, 16 maja 2010

Kopia zapasowa logów
Dla każdego krótkofalowca logi są zapewne jednymi z najważniejszych plików które kopiuje, aby w razie awarii systemu można było odtworzyć ponownie cały log.
Kopię można wykonywać co jakiś określony czas ale nie zawsze o tym pamiętamy, bądź jest to czasochłonne (podłączenie pamięci zew. szukanie folderów etc.)
Moja propozycjaskierowana jest głównie do użytkowników laptopów gdzie są wbudowane czytniki kart pamięci, w której na stałe można umieścić kartę, na której będziemy zapisywać ważne dla nas pliki.
Z powodzeniem można także zapisywać po dołączeniu przenośnej pamięci flash.
Pokaże to na przykładzie plików z programu Looger32, ale można to zrobić ze wszystkimi plikami.

Na początku lokalizujemy nasz folder gdzie zapisana jest baza danych z programu Logger32, w tym przypadku jest to dysk D/Programy KR-F/Logger32_SQ9MES tu przechowywane są  pliki.
Następnie na karcie pamięci (w tym przypadku dysk F) tworzymy nowy folder np. kopie_zapasowe.

Otwieramy notatnik i wpisujemy:
cd D:\Programy Kr-F\Logger32_SQ9MES\

xcopy *.* F:\Kopie_zapasowe /D/Y

Gdzie D to dysk naszych logów\wpisujemy ścieżkę dostępu\
F dysk zewnętrzny w zależności jaką literę system przypisze.\folder na nim/D to data, jeżeli zostawimy samą literę D to system skopiuje pliki tylko te które się zmieniły od ostatniej kopi/Y to potwierdzenie aby nie klikać za każdym razem w oknie CMD


Tak zapisaną notatkę zapisujemy w folderze z logami jako: wszystkie pliki z rozszerzeniem .bat czyli np: kopia logów.bat

Utworzy się plik wsadowy MS-DOS, teraz klikamy na niego prawym przyciskiem myszki i wybieramy: Utwórz skrót który przenosimy na pulpit, nadajemy mu swoją nazwę np: Copy_Logger, we właściwościach można wybrać jakąś własną ikonkę i gotowe.
Teraz (przy zamkniętym programie) klikamy na ikonkę i utworzy nam się kopia wszystkich plików w folderze Logger32_SQ9MES 
Można teraz przed każdym zamknięciem systemu, lub programu zrobić szybką kopie nowych logów, ja do swoich dodałem plik .ini odpowiadający za ustawienia Loggera.
Możliwości jest sporo wystarczy w Uruchom wpisać CMD i w wierszu poleceń: help xcopy.

Brak komentarzy: