Witam wszystkich odwiedzających mojego bloga. Moje imię Mariusz, mój znak to SQ9MES. Mieszkam w Olkuszu.
Krótkofalarstwem zajmuję się hobbystycznie, na pasmach pracuje głównie na VHF/UHF/SHF, oraz poprzez amatorskie satelity.
Zaliczone i potwierdzone mam wszystkie aktywne satelity, we wszystkich modach. Sprzęt którego obecnie używam to: Lincoln 1, Icom 820h, Yaesu 857d oraz Alinco DJ-G7.
Gdy pogoda i czas dopisuję obserwujemy z synem niebo. Sprzęt to Synta 8' do tego okulary: 6,8,13,22,30mm.
Moje wideo można obejrzeć na kanale:
http://vimeo.com/sq9mespiątek, 29 maja 2009

SP9PEX reaktywacja klubu


A jednak się udało reaktywować klub SP9PEX, cała zasługa i wkład w "odzyskaniu znaku klubowego należy do Darka SP9TTX, to dzięki jego staraniom klub związał się na nowo
z kategorią I i mocą 150W na okres 5lat, dla wtajemniczonych niby nic a jednak gdyby do reaktywacji doszło troszkę wcześniej była by tylko kat II, jak wiadomo ograniczenie mocy i wykorzystywanych częstotliwości.
Nadmienię tylko że operatorami odpowiedzialnymi są:
SP9TTX, SQ9NKK no i ja SQ9MES co to oznacza w praktyce dla miłośnika eteru (i nie tylko) nie mającego licencji? a to że wystarczy wyrazić chęć do zrobienia kilka łączności oczywiście w obecności w/w operatora i można łączyć się z całym Światem spod znaku SP9PEX na konto klubu oczywiście.
Czas pokaże jak klub się rozwinie, w każdym bądź razie zapraszamy na nasze wypady w których będzie można brać czynny udział. Staramy się na bieżąco uaktualniać dział Aktualności na stronie klubowej www.sp9pex.pl
tam znajdziecie informacje w razie jakichkolwiek pomysłów wypadów i zachęcamy również do pisania o ewentualnych wypadach i propozycjach, adres znajdziecie na naszej stronie, można również tutaj skrobnąć:)

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Gratuluje Wszystkim co przyczynili się do reaktywacji klubu...Może teraz porobię sobie trochę łączności spod znaku SP9PEX :)
73 Szwagier

Gumiś pisze...

W gwoli wyjaśnienia, o reaktywacje starali się wszyscy aktywni krótkofalowcy nawet ja nie będąc nim rozwieszałem ulotki po Olkuszu, niestety nic się nie ruszyło przez dwa lata.
Z obserwacji wiem że to Darek jeździł z papierami i aktywnie wykazywał chęć odzyskania znaku papiery były troszkę wcześniej ale nikomu za przeproszeniem czterech liter nie chciało się ruszyć do SQ9JYL w celu złożenia podpisów dopiero na skałkach doszło do podpisania stosownych papierów.
Jeżeli ktoś coś wie proszę o dodanie komentarza z podpisem, w poście opisałem to co mi wiadomo bez zewnętrznych nacisków.
Mariusz SQ9MES

Gumisiowa pisze...

Ja, ja, ja.. Ja też ulotkę rozwiesiłam, bodajże jedną, ale zawsze to coś.. noo tyle chciałam dodać

88 dla wszystkich krótkofalowców i nie-krótkofalowców :-))

Anonimowy pisze...

Ja też serdecznie gratuluje i ściskałem kciuki jak się tylko dowiedziałem o próbach reaktywacji klubu Dominik /SQ9NKK/

Gumiś pisze...

:)